Sennikhasła
Senniki
Sen, sny
Symbole

Opis kilku
snów

klasyfikacja snów
naprawianie snów

home - wróć na główną

 


linki




 

 

 

 

 

 

 

Czym są sny?

Po co śni nam się sen?

Każdy z nas ma wewnętrznego Przyjaciela.

Możesz go różnie nazwać: Bogiem, Duszą, Nadświadomością, Wyższą Jaźnią, Głosem Wewnętrznym, Intuicją. Bez względu jednak na przekonania każdy czuje jakąś wewnętrzną siłę, której na rozum pojąć nie można. Nazwałam ją Przyjacielem, bo zawsze jest nam życzliwa i chce nam pomóc.

Nasz wewnętrzny Przyjaciel wie więcej od nas: ogarnia całość procesów w organiźmie, zna naszą sytuację życiową, widzi więcej i dalej, nawet w dłuższej perpektywie czasowej. Przypomina orła na skale: stąd widzi daleko w przód i w tył. Dostrzega tam na dole ciebie, jak jedziesz rowerem do lasu, ale też zauważa, że kilometr dalej jest zamaskowana dziura w ścieżce, w którą możesz wpaść. Nie zdziw się, jeśli ześle ci przerażający sen: oto rower zamienia się w potwora, który chce ci zrobić krzywdę. Naucz się rozumieć Przyjaciela w porę, a unikniesz wpadania w dziury na ścieżce.

Twój Senny Teatr zaprasza cię każdej nocy na wyjątkową sztukę, graną tylko dla ciebie. Twój wewnętrzny Przyjaciel przedstawia
ci dramaty, komedie, wodewile, monodramy lub jakąś awangardę, gdzie wszystko jest pomieszane. Większość sztuk dotyczy ciebie: ukazuje twoje życie lub zdarzenia mające nastąpić w przyszłości. Twój Przyjaciel czasem chce cię poruszyć, przestraszyć, nauczyć rozbawić lub przestrzec, zawsze jednak robi to Po Coś i Z Troski O Ciebie

Twój osobisty Senny Teatr.

Twój Przyjaciel może się porozumiewać z tobą w jeden sposób: symbolicznie. Dlatego stworzył szczególny, i twój osobisty, Senny Teatr, do którego zaprasza cię noc w noc, byś mógł oglądać na jego scenie fragmenty swojego życia. Przyjaciel pokazuje ci takie sztuki, które mają ciebie poruszyć, ostrzec, przygotować na coś, czasem są odpowiedzią na twoje pytania, podsuwają pomysły, inspirują do działania i twórczości. Bywa, że na scenie rozgrywa się jakaś akcja, która ma ciebie jedynie rozbawić albo rozładować lęki.

Senny Magazyn Teatralny

W zasobach twojej pamięci znajdują się różne obrazy, pojęcia, emocje, informacje. Niektóre z nich są szczególnie wyraziste i samo ich wspomnienie wywołuje od razu ciąg innych obrazów, odczuć skojarzeń. Właśnie te wyraziste wspomnienia stają się symbolami: wystarczy je przywołać, byś znalazł się w jakieś sytuacji, którą dobrze widzisz, rozumiesz i odczuwasz. Taki symbol to skrót, zastępuje tysiące słów.

Powiedzmy: mysz. Myślisz "mysz" i od razu widzisz ją, czujesz pod palcami jej futerko, widzisz jak znika w jakiejś dziurze, zjada ser, albo cię gryzie. W zależności od twoich doświadczeń obraz myszy rozbawi cię, rozczuli lub napełni obrzydzeniem. Twój Przyjaciel wie, czym jest dla ciebie mysz i chcąc wywołać w tobie odruch np. obrzydzenia - wpuści ją na scenę Sennego Teatru.

Z takich właśnie wyrazistych wspomnień-symboli twój wewnętrzny Przyjaciel stworzył Senny Magazyn Teatralny. Są tam rekwizyty, maski, kostiumy, ludzie znani i obcy, zwierzęta, muzyka, gotowe fragmenty akcji, np. ucieczki, wspinaczki, latanie, spadanie, pływanie.

Jak powstają Senne Przedstawienia

Twój wewnętrzny Przyjaciel ocenia twoją sytuację życiową i uważa, że trzeba cię ostrzec przed związkiem uczuciowym, który prowadzi do nikąd. Prosi cię na scenę i zastanawia się, jaki rekwizyt wyciągnąć z Sennego Magazynu Teatralnego? Daje ci do ręki płonącą świeczkę, tak, powinienieś zrozumieć, o co mu chodzi, przecież płomień świeczki kojarzy ci się z uczuciem, kiedyś napisałaś taki wiersz. Dobrze, to teraz poproszę na scenę twojego partnera, też ze świeczką, chyba to będzie dla ciebie jasne, o czym mówię - myśli Przyjaciel. Wygasza światła, na scenie jest noc. Idziecie w ten mrok i nagle świeczki gasną.

Według Przyjciela jaśniej już nie można powiedzieć: tkwisz w związku bez przyszłości, nie widzisz, dokąd zmierzacie, a wasze uczucia są tak wątłe, że nie oświetlają wspólnej drogi i prawdę mówiąc są tak kruche, że wkrótce zgasną .

Aktor czy widz?

Przyjrzyj się swoim snom a zauważysz, że czasem bywasz aktorem w swoim Sennym Teatrze, a czasem tylko widzem: na scenie obserwujesz ... siebie samego. Są to na ogół sny gościnne: twój Przyjaciel wysyła cię na sztukę do jakiegoś teatru w innym miejscu lub w innym czasie. Są to sny astralne, gdy twoja dusza wędruje po innych wymiarach i czasach. Więcej przeczytasz o tym w "Rodzajach snów".

Jak traktować swój sen?

Przede wszystkim - bardzo poważnie. Sen śni się zawsze "po coś", więc nawet gdy śnią ci się jakieś niedorzeczności, przypadkowo zestawiane fragmenty zdarzeń, koszmary czy dziwne stwory, to twój Przyjaciel chce ci coś przekazać. Sen ostrzega, udziela wskazówek, ilustruje nasze lęki, żeby zwrócić uwagę słabe strony naszej duszy, realizuje nasze pragnienia, żeby nam ulżyć, czasem wyprzedza zdarzenia, co pozwala się przygotować na nie lub nawet im zapobiec. Najmniej wartościowe są dla nas sny porządkujące, gdy mózg miesza nowe informacje ze starymi, jakby przymierzał stare kapelusze do nowo kupionej sukienki i próbuje tworzyć nowe zestwy. Ale i w tych snach bywają tak twórcze zestawienia, że mogą nas zainspirować.

Trudna senna prawda

Większość z nas doszukuje się w snach znaczeń magicznych lub proroczych, w najlepszym wypadku pragniemy usłyszeć, że ta przedziwna gra nocnej wyobraźni wskazuje, że jesteśmy tacy niezwykli.
Na pewno każdy z nas jest niezwykły. Ale Przyjaciel Sen nie jest tandetnym komplemenciarzem, który marnuje czas na głaskanie nas po brzuszku. On chce nam pomagać, a nie usypiać naszą czujność. Pod maską niezwykłej symboliki Sen przekazuje głębsze treści, które często wypieramy ze świadomości. O wielu rzeczach po prostu nie chcemy wiedzieć, zagłuszamy je, choć kiedyś przyjdzie nam za to zapłacić słoną cenę.
Dlatego wielu ludzi odrzuca prawdziwe znaczenie snu.

Kiedy odrzucamy znaczenie snów?

Najczęściej wtedy, gdy sen przekazuje nam niemiłą prawdę o nas samych lub naszch bliskich. Dotyczy to zwłaszcza związków. Zdarza się, że miłość nas zaślepia, nie dostrzegamy złych cech partnera, bagatelizujemy jego egoizm, wyrachowanie czy nawet okrucieństwo , tłumaczymy je trudnym dzieciństwem itd. Przyjaciel Sen jest tym zmartwiony, wie, że kiedyś zapłacimy dużą cenę, stara się nas ostrzec. Przedstawia nam sen, w którym partner zamienia się w dziką bestię, wstrętną ropuchę lub bryłę lodu. Znaczenie snu jest jednoznaczne: uważaj, twój partner to bestia, osoba zimna lub odrażająca. Zostaw go!
Mało kto korzysta ze wskazówek takiego snu. Po prostu pewnych rzeczy nie chcemy widzieć.

Równie niemiłe są nam prawdy o nas samych. Często w snach pojawiają się ludzie, znajomi lub obcy, którzy na ogół uosabiają różne "oblicza" naszej duszy, nasze emocje lub myśli, męską część naszej psychiki, racjonalną, lub kobiecą - uczuciową i intuicjyną. To, jak się zachowują, wskazuje, co się naprawdę dzieje w twojej duszy. Jeśli śni ci się babcia, słaba, chora lub odchodzi w dal ze smutną miną - to wyraźny sygnał, że zaniedbujesz własną kobiecość lub intucję, swoją "starą mądrość". Rozejrzyj się w swoim życiu: może kierujesz się przy wyborach życiowych tylko rozumem, albo wyrachowaniem i nie słuchasz znaków intuicji...
Gdy we śnie zjadasz kogoś, rzucasz się na niego, atakujesz - to znak, że zwalczasz w sobie jakieś emocje, pragnienia, myśli... Zadaj sobie pytanie: jakie i dlaczego?
Jeśli tego nie zrobisz, nie pójdziesz do przodu.

Wróć na stronę powitalną TU

 

 

Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, fantazje senne, sennik, tłumaczenie snów, tłumasz snów, senniki, sny, sen, Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, symbole senne, fantazje, sennik, senniki, sny, sen , interpretacja snów, wyjyśnianie snów,śniło mi się, wróżka, wróżby, sny prorocze,Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, fantazje senne,tłumacz snów, tłumaczenie snów, znaczenie snów, sennik, senniki, sny, sen ,Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, fantazje senne, sennik, senniki, sny, sen, sny prorocze.