Sennik

home powrót na główną

Naprawianie snów

 

 
 

Naprawianie snów

Modelowanie snów

Możemy dowolnie modelować swoje sny, choć wydaje się to pozornie niemożliwe.
Modelowanie służy do pozbywania się koszmarów sennych, ale również do programowania podświadomości w sposób, który zmieni nasze życie na lepsze.

Technika modelowania czyli zmieniania snów, polega na grze wyobraźni. Sen jest dziełem twojej wyobraźni w czasie, gdy świadomość śpi. Ty musisz to dzieło własnej wyobraźni odtworzyć sobie na jawie i świadomie zmienić obraz, akcję, zakończenie czy jego wymowę: np. zamiast smutku zaczynasz odczuwać radość.

Wszytko, co sobie wyobrazisz, trafia do podświadomości. Zmieniony w wyobraźni sen trafia w to samo miejsce podświadomości, w której powstał poprzedni sen. Nowy zajmuje powoli miejsce starego.
W ten sposób możesz się pozbyć koszmarów sennych, ale również możesz przeprogramować swoją przyszłość. Wykorzystaj do tego dowolny sen, w którym sprawy dzieją się niekorzystnie i zmień go na jawie. powrót

Jak i kiedy to robić?

Jak to robić? Najlepiej wykorzystać do tego sny na jawie. Opisałam te sny w innym miejscu, ale dla twojej wygody przypomnę je tutaj. Czym jest sen na jawie? Wyobraź sobie: jedziesz pociągiem lub siedzisz na nudnym wykładzie i zamyślasz się głęboko. Przypominasz sobie jakąś sytuację życiową, może ostatnią randkę lub wyobrażasz sobie ślub. W czasie takiego głębokiego zamyślenia balansuje się na granicy snu i jawy. Przypomina to stan autohipnozy. To są właśnie sny na jawie, bardzo cenione przez badaczy snów, ponieważ w tym stanie można "naprawiać" sny lub programować sobie przyszłość.

Kiedy to robić?
Można to robić w dzień, wprowadzając się w stan relaksu na fotelu. Jeszcze lepiej robić to tuż przed zaśnięciem, o ile nie zaśniesz w połowie, zanim dojdziesz do zakończenia.
Trzeba to powtarzać przez jakiś czas. Efekty bywają różne: koszmar zniknie, lub przyśni ci się z nowym zakończeniem. powrót

Koszmary senne

          Koszmary senne przynoszą strach, budzimy się przerażeni, zmęczeni. Jeżeli się pojawiają regularnie - boimy się zasypiać, zaczynamy cierpieć na bezsenność. Takie przede wszystkim sny trzeba "naprawić" najpierw.

Naprawianie jest proste: przypomnij sobie na jawie ten sen, odtwórz go w szczegółach do momentu, w którym pojawiło się zagrożenie. W tym miejscu zmień jego akcję, czy zakończenie, podejmując walkę, czy przyjmując postawę obronną.
Przykład
: goni cię potwór, uciekasz. Naprawianie: przypominasz sobie moment pojawienia się potwora we śnie. Gdy tylko się wyłoni, stajesz naprzeciw niego i zaczynasz rosnąć, rosnąć aż potwór staje się maleńki przy twojej nodze, jak zgniłe jabłko. Rozdeptujesz go. Możesz użyć innych sposobów, jakie podsunie ci wyobraźnia: chuchasz na niego ogniem niszczącym potwory, wystrzeliwujesz z palca śmiercionośny promień itd.
Przykład
: śni ci się wojna - unosisz się w powietrze i odlatujesz w bezpieczne rejony. Lub przejmujesz dowództwo i ogłaszasz pokój.
Przykład: prześladują cię wizje ruin z czającym się złem - zapalasz we śnie światła, wzywasz ekipy budowlane, które je rozbierają itd.
Każdy sen możesz zmienić dowolnie w myślach, wybierając dowolną metodę, nawet najbardziej bajkową. powrót

 

 

 

 

Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, fantazje senne, sennik, tłumaczenie snów, tłumasz snów, senniki, sny, sen, Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, symbole senne, fantazje, sennik, senniki, sny, sen , interpretacja snów, wyjyśnianie snów,śniło mi się, wróżka, wróżby, sny prorocze,Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, fantazje senne,tłumacz snów, tłumaczenie snów, znaczenie snów, sennik, senniki, sny, sen ,Sennik, sny, sennnik, sen, marzenia senne, sny, sennik. Sennik, senniki, Senniki, sny, sen, senny, fantazje senne, sennik, senniki, sny, sen, sny prorocze.